PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 grudnia 2010 14:11

Osiągnięcie wysokiego plonu oraz uzyskanie wysokich parametrów jakościowych ziarna wymaga nawożenia mikroskładnikowego. Mikroskładniki bezpośrednio lub pośrednio warunkują dobre wykorzystanie dostępnych roślinie makroskładników, a szczególnie azotu. Nawożenie dolistne jest najbardziej efektywną metodą dostarczania mikroskładników. Wykorzystanie ich z powierzchni liścia bywa nawet kilkunastokrotnie wyższe niż z gleby. Ponadto składniki podane w formie oprysku będą pobrane efektywnie także w warunkach niedoboru lub nadmiaru wody, stresu temperaturowego oraz niekorzystnego pH gleby.Â

Spośród bardzo wielu dostępnych na rynku nawozów dolistnych proponujemy Państwu gamę produktów do nawożenia upraw rolniczych:

-firmy COMPO

BASFOLIAR SP 20-20-20 + mikroskładniki

BASFOLIAR SP 13-40-13 + mikroskładniki

BASFOLIAR SP 7-12-40 + mikroskładniki

Zalecenia dotyczące stosowania nawozów dolistnych firmy COMPO znajdują się na stronie internetowej, wymienione powyżej nawozy występują w opakowaniach 1kg oraz 25kg.

http://www.compo-expert.com/pl/zalecenia/dolistne-nawozenie-upraw-rolniczych/zalecenia-dotyczace-stosowania-dolistnych-nawozow-compo-expert.html

Ponadto, chcemy Państwu polecić nawozy dolistne: firmy BIOSTYMA


GranuFol Mag należy stosować w trakcie aktywnego wzrostu roślin. Zaleca się jego aplikację w celu wyrównywania niedoborów magnezu w okresach największej wrażliwości roślin na brak dostępności tego składnika. Wyjątkowo nowoczesny sposób kompleksowania jonów Mg i Fe oraz zdolność nawozu do zakwaszania i kondycjonowania cieczy roboczej pozwala na pełne wchłanianie składników pokarmowych i ich wykorzystanie przez roślinę.

Skład:

 

 

Żelazo (Fe) całkowite w formie siarczanu 0,42 % 4,2 g/kg

Tlenek magnezu (MgO) całkowity w formie siarczanu 20,00 % 200,0 g/kg

Tlenek siarki (SO3) całkowity 41,00 % 410,0 g/kg

GranuFol Bor Niezwykłą cechą tego produktu jest to, że przy jego użyciu otrzymujemy nie alkaliczną ciecz roboczą (lekko kwaśną), która wspomaga przyswajanie boru oraz zwiększa możliwości bezpiecznego mieszania z pestycydami. Zaleca się jego aplikację w celu wyrównywania niedoborów boru w okresach największej wrażliwości roślin na brak dostępności tego składnika.

GranuFolBor190

Zalecane dawki:

Rzepak: 2,0 do 4,0 kg /ha w 100 do 300 l wody
Od fazy 3 liścia właściwego do czasu kiedy zastosowanie boru może być opłacalne czyli fazy wiązania łuszczyn. Zastosowanie jesienne pozytywnie wpływa na rozwój korzeni i podnosi zimotrwałość. Nawożenie wiosenne należy rozpoczynać w momencie ruszania wegetacji a drugą dawkę stosować w okresie wydłużania pędu lub zwartego pąka. Dawki i ilość zabiegów należy dostosować do rodzaju gleby, stanu roślin i potencjalnego plonu.
Burak cukrowy: 2,0 do 4,0 kg/ha w 100 do 300 l wody. Od fazy 2 liścia właściwego do zwarcia międzyrzędzi. Najlepsze efekty nawożenie borem daje pomiędzy 4 a 6 liściem właściwym.
Warzywa i owoce: 2,0 do 4,0 kg/ha w 100 do 300 l wody. Dawki i ilość zabiegów należy dostosować do rodzaju gleby, stanu roślin i potencjalnego plonu.
Pozostałe rośliny: 2,0 do 4,0 kg/ha w 100 do 300 l wody Wszystkie rośliny wrażliwe na brak boru można traktować przy pomocy GranuFol Bor 190 bez ryzyka uszkodzeń. Dawki i ilość zabiegów należy dostosować do rodzaju gleby, stanu roślin i potencjalnego plonu.

 

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 12:43
 


izmir escort